Solidar Śląsko Dąbrow

Wyższe płace w instytucjach samorządowych

Wzrosły płace zasadnicze w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowskich Górach oraz w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Miasteczku Śląskim. Wynagrodzenia w PCPR będą wyższe o 120 zł brutto, a w MOPS o 200 zł brutto. Dodatkowo w listopadzie pracownicy obu instytucji otrzymają nagrody finansowe z okazji święta branżowego, czyli Dnia Pracownika Socjalnego. W PCPR  będzie to 1500 zł, a w MOPS 1000 zł brutto.
 
Podwyżki i nagrody wynegocjowali z pracodawcą związkowcy z międzyzakładowej organizacji Solidarności ze Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach, zrzeszającej  pracowników z obu instytucji. 
 
Związkowcy prowadzili też rozmowy płacowe z kierownictwem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbrosławicach, a także władzami Urzędu Gminy w Gierałtowicach i  Starostwa Powiatowego w Gliwicach, bo tam Solidarność z tarnogórskiego starostwa ma także swoich członków. – Przekonaliśmy pracodawców z tych urzędów i instytucji do podwyżek płac zasadniczych w 2017 roku. Jednak wysokość wzrostu wynagrodzeń dopiero będzie przedmiotem negocjacji na początku nadchodzącego roku – wyjaśnia Elżbieta Susek, przewodnicząca Solidarności w tarnogórskim starostwie. 
 
Międzyzakładowa Solidarność ze Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach zrzesza pracowników 11 instytucji i placówek samorządowych. 
 
bea
źródło foto: pixabay.com/CC0
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.