Rozmowy w sprawie bonusu dla pracowników PGG bez porozumienia

Negocjacje pomiędzy związkami zawodowymi z Polskiej Grupy Górniczej i zarządem spółki w sprawie wysokości nagrody finansowej dla wszystkich pracowników PGG nie zakończyły się porozumieniem. Kolejne spotkanie zaplanowano na poniedziałek 6 marca.

– W toku rozmów nie doszło do ostatecznego ustalenia sposobu rozdysponowania środków oczekiwanych przez związki zawodowe – czytamy w komunikacie związków zawodowych opublikowanym po spotkaniu z zarządem PGG.

Rozmowy w sprawie bonusu dla załóg PGG to efekt wspólnego stanowiska większości central związkowych skierowanego do zarządu spółki 22 lutego. Dotyczyło ono zasad przyłączenia Katowickiego Holdingu Węglowego do PGG. Jednym z elementów tego dokumentu jest postulat renegocjacji zapisów porozumienia z kwietnia 2016 roku, zawieszającego wypłatę niektórych świadczeń płacowych. Centrale chcą, aby do porozumienia została wprowadzona możliwość kwartalnego przywracania zawieszonych świadczeń.  Stanowisko zostało podpisane przez 12 z 13 central związkowych działających w PGG.

łk
źródło foto: materiały prasowe PGG