Podwyżki płac w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach

W 2016 roku wszyscy pracownicy Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach otrzymają podwyżki wynagrodzeń. Kilka dni temu organizacje związkowe podpisały z dyrekcją placówki porozumienie w tej sprawie. – Płace pielęgniarek i lekarzy wzrosną o 130 zł brutto, pozostali pracownicy dostaną podwyżki w wysokości 160 zł brutto – informuje Anna Cierpica, przewodnicząca Solidarności w szpitalu.

Po wejściu w życie w październiku ubiegłego roku rozporządzenia ówczesnego ministra zdrowia Mariana Zembali, które dotyczyło podwyżek tylko dla pielęgniarek i położnych, organizacje związkowe działające w GCM zwróciły się do dyrekcji placówki z prośbą o rozpoczęcie rozmów na temat wzrostu płac pozostałych pracowników szpitala. – Uznaliśmy, że podwyżki należą się wszystkim pracownikom, a nie tylko jednej wybranej grupie zawodowej – mówi Anna Cierpica.

Przewodnicząca podkreśla, że pielęgniarki zatrudnione w GCM otrzymają podwyżki niezależnie od podwyżek przyznanych im na mocy rozporządzenia poprzedniego ministra zdrowia Mariana Zembali. – Solidarność jest związkiem zawodowym zrzeszającym przedstawicieli wszystkich grup zawodowych, dlatego podczas rozmów nie pominęliśmy nikogo – dodaje przewodnicząca.

Zapisane w porozumieniu podwyżki będą obowiązywały przez rok.

W Górnośląskim Centrum Medycznym zatrudnionych jest ok. 1800 osób, w tym ok. 750 pielęgniarek.

aga
źródło foto: www.gcm.pl