Solidar Śląsko Dąbrow

Emerytury stażowe. Rusza zbiórka podpisów

Wystartowała zbiórka podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą w sprawie emerytur stażowych. Komitet inicjatywy do 6 października musi zebrać 100 tys. podpisów pod projektem nowelizacji ustawy emerytalnej wprowadzającym możliwość przejścia na emeryturę po 35 latach pracy składkowej dla kobiet i 40 latach pracy składkowej dla mężczyzn.

– 7 lipca w „Naszym Dzienniku” marszałek Sejmu Elżbieta Witek opublikowała postanowienie z 30 czerwca o przyjęciu wniosku o utworzeniu „Komitetu Obywatelskiego Inicjatywy Ustawodawczej ustawy o zmianie ustawy z dnia 17 grudnia 1998 roku o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz zmianie niektórych ustaw. To oznacza, że od 7 lipca można formalnie rozpocząć akcję zbiórki podpisów pod projektem „Emerytura za staż” – poinformował Tadeusz Majchrowicz, wiceprzewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”

Jak podkreślał wcześniej szef KK, a zarazem pełnomocnik Komitetu Obywatelskiego Inicjatywy Ustawodawczej Piotr Duda, zebranie 100 tys. podpisów to absolutne minimum. – Na pewno nas nie satysfakcjonuje 100 tys. podpisów, bo jest tak duże zainteresowanie tą inicjatywą obywatelską, że chcemy ich zebrać jak najwięcej. Chcemy przez to pokazać politykom, w szczególności Zjednoczonej Prawicy, że w nowym ładzie powinien znaleźć się projekt dotyczący emerytur stażowych – mówił przewodniczący.

Formalne rozpoczęcie zbiórki podpisów łączy się ze startem kampanii informacyjnej dotyczącej inicjatywy. W najbliższych dniach związek będzie te materiały publikował i udostępniał na swoich stronach internetowych, m.in. w zakładce na portalu Tygodnika Solidarność emeryturystazowe.tysol.pl.

Materiały można będzie też pobrać z naszej strony:

oprac. ny