Solidar Śląsko Dąbrow

33. urodziny śląsko-dąbrowskiej Solidarności

Kilka tysięcy ludzi bawiło się na Stadionie Miejskim w Jastrzębiu-Zdroju, świętując 33. urodziny śląsko-dąbrowskiej Solidarności.

– Jak co roku obchodzimy urodziny Solidarności w mieście Solidarności w Jastrzebiu-Zdroju. Będziemy się bawić, ale trzeba też przypomnieć o tym, że 25 lat miało tu miejsce ważne wydarzenie. To tutaj w 1988 roku górnicy z jastrzębskich kopalń w zasadzie obalili komunistyczny mur i od tego czasu możemy cieszyć się wolnością. Bardzo za to Jastrzębiu dziękujemy – powiedział Dominik Kolorz, przewodniczący śląsko-dąbrowskiej Solidarności, otwierając urodzinową imprezę. – Dzisiaj jest czas zabawy, a za tydzień Solidarność i wszyscy ci, którzy czują, że w naszej ukochanej ojczyźnie nie dzieje się najlepiej, będą w w Warszawie razem z Solidarnością, żeby po raz kolejny zawalczyć o lepszą Polskę – zapowiedział szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności.

Na początek na scenie wystapił Agnessband przypominając covery zagranicznych i polskich przebojów. Potem publiczność rozgrzewał Oberschlesien swoim industrialnym metalem z charakterystycznymi tekstami utworów w języku śląskim, mówiącymi o życiu na Śląsku i o pracy w kopalni. Gwiazdą wieczoru był Kult, który podczas dwugodzinnego występu zagrał swoje najbardziej znane utwory, m.in „Arahję”, „Do Ani”, „Polskę”, „Hej, czy nie wiecie” czy „Amnezję” , a także przeboje z płyty „Tata Kazika”.

zobacz urodzinową fotogalerię

Jak na huczne urodziny przystało był ogromny tort dla gości, a na koniec imponujący pokaz sztucznych ogni. Podczas pikniku, obok dobrej muzyki nie zabrakło też innych atrakcji. Jedną z nich był konkurs zorganizowany przez redakcję Tygodnika Śląsko-Dąbrowskiego. Żeby wygrać atrakcyjne nagrody, wystarczyło odpowiedzieć na pytania dotyczące NSZZ Solidarność. Ogromnym powodzeniem cieszyło się też miasteczko promocyjne śląsko-dąbrowskiej Solidarności, gdzie można było m.in. skorzystać z bezpłatnych porad prawnych.

Dodaj komentarz