Solidar Śląsko Dąbrow

Wzrost wynagrodzeń w Johnson Electric

Wyższe pensje o prawie 100 zł brutto otrzymają pracownicy produkcyjni spółki Johnson Electric w Dąbrowie Górniczej. O blisko 60 zł brutto wzrosną zarobki  tzw. pracowników pośrednio produkcyjnych, do których należą m.in. liderzy zespołów, kontrolerzy magazynowi, magazynierzy, technicy mechanicy. Podwyżki zostaną im wliczone do płacy zasadniczej. Na konta pracowników wpłyną razem z wypłatą za lipiec.

Porozumienie w sprawie wzrostu płac wynegocjowali z zarządem spółki związkowcy z zakładowej Solidarności. W rozmowach płacowych podkreślali, że dąbrowski zakład znajduje się w dobrej kondycji ekonomicznej, otrzymuje zamówienia i przyjmuje nowych pracowników.  – Pracodawca zgodził się, że ludziom podwyżki się należą, ale też zaznaczył, że ich kwota nie może być zbyt wysoka, bo mogłoby to w przyszłości niekorzystnie odbić się na sytuacji finansowej spółki – mówi Jolanta Bilska, przewodnicząca zakładowej Solidarności.

Dodaje, że większość pracowników spodziewała się większych pieniędzy. – Te podwyżki pewnie wielu z nich rozczarowały. My z kolei uznaliśmy, że w naszej sytuacji rozsądniej jest powoli dochodzić do wzrostu płac. Nie chcemy, by za jakiś czas wysoki koszt podwyżek był powodem zwolnień w spółce – wyjaśnia przewodnicząca.

Dąbrowski Johnson Electric zatrudnia ponad 700 pracowników. Spółka zajmuje się m.in. produkcją silników synchronicznych i przekładni silnikowych.

bg
źródło foto:pixabay.com/e-gabi

 

Dodaj komentarz