Wzrost płac w podwarszawskich zakładach Alstomu

W kwietniu wzrosną płace pracowników dwóch podwarszawskich spółek wchodzących w skład koncernu Alstom Polska. Chodzi o zatrudnionych w Centrum Serwisowym Pendolino w Olszynce Grochowskiej oraz w Zakładzie montażu wózków w Nadarzynie.

– Wynegocjowaliśmy, że wynagrodzenia zasadnicze wraz z miesięczną premią wzrosną w sumie o 550 zł brutto. Warto pamiętać, że podwyżka stawek zasadniczych oznacza też wzrost pochodnych, takich jak dodatek za pracę w porze nocnej, który w naszych spółkach jest ponad dwukrotnie wyższy, niż kodeksowe minimum. Wyższe będzie także m.in. wynagrodzenie za czas urlopu – wymienia Mirosław Breuer, przewodniczący „Solidarności” w Centrum Serwisowe Pendolino, która zasięgiem swojego działania obejmuje również zakład w Nadarzynie.

Porozumienie płacowe związkowcy podpisali z pracodawcą pod koniec lutego. Stawki wzrosną od kwietnia, co oznacza, że pierwsze wyższe wypłaty wpłyną na konta pracowników na początku maja.

W Centrum Serwisowym Pendolino w Olszynce Grochowskiej i nadarzyńskim Zakładzie montażu wózków zatrudnionych jest w sumie blisko 220 pracowników. „Solidarność” w Centrum Serwisowym Pendolino wchodzi w skład Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” Alstom Konstal w Chorzowie.

aga