Solidar Śląsko Dąbrow

Wzrost płac w Huhtamaki

SAMSUNG

O 3,1 proc. wzrosną płace pracowników z firmy Huhtamaki Food Service w Czeladzi. Dodatkowo premia w wysokości 270 zł brutto, która dotychczas była wypłacana co kwartał, od stycznia tego roku będzie wypłacana co miesiąc w tej samej kwocie. To najważniejsze zapisy porozumienia płacowego wynegocjowanego przez Solidarność.

– Rozmowy z pracodawcą rozpoczęliśmy jesienią. Na początku stycznia tego roku weszliśmy w spór zbiorowy, który zakończył się w ubiegłym tygodniu podpisaniem porozumienia. Podwyżki wynagrodzeń zasadniczych mają wynosić nie mniej niż 180 zł brutto. Nie jest to oszałamiająca kwota, ale te pieniądze przynajmniej w części zrekompensują coroczny wzrost kosztów utrzymania pracowników i ich rodzin – mówi Adam Flakus, przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność w Huhtamaki.

Huhtamaki Food Service zajmuje się produkcją jednorazowych opakowań papierowych, których odbiorcami są m.in. KFC i McDonald. Zatrudnia 330 pracowników. Dotychczas średnia płaca produkcyjna w firmie wynosiła ok. 3250 zł brutto.

– Nadal trwają negocjacje płacowe w spółce Huhtamaki Polska w Siemianowicach Śląskich. Mamy nadzieję, że do połowy lutego uda nam się zakończyć negocjacje podpisaniem porozumienia, które zagwarantuje pracownikom podwyżki pensji zasadniczej i dodatków – dodaje Flakus.

Huhtamaki  Polska produkuje opakowanie jednorazowe dla przemysłu spożywczego. Zatrudnia blisko 530 osób.
 

Dodaj komentarz