Wzrosły płace w jaworznickim PKM

O 100 zł netto wzrosły płace zasadnicze pracowników Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Jaworznie. Wyższe pensje dostali w maju razem z wypłatą za poprzedni miesiąc. Wzrost wynagrodzeń w PKM to efekt uzgodnień pomiędzy pracodawcą a działającymi w zakładzie związkami zawodowymi.

Jak wyjaśniają związkowcy z Solidarności, zarząd co roku akceptuje wnioski strony związkowej o podwyżki z uwagi na niskie zarobki w firmie w porównaniu do  przedsiębiorstw komunikacyjnych w ościennych miastach. – Coroczne podwyżki płac są już w naszym zakładzie standardem. Do rozwiązania pozostał nam jeszcze problem znacznych różnic w wynagradzaniu pracowników zatrudnionych na tych samych stanowiskach. Na ten temat od kilku miesięcy rozmawiamy z pracodawcą. Liczymy, że jeszcze w czerwcu uzgodnimy nową regulację płac – mówi Marek Marcinów, przewodniczący zakładowej Solidarności.

Przy okazji rozmów na temat podwyżki strony uzgodniły też, że w tym roku wysokość okolicznościowej nagrody z okazji Dnia Pracownika Komunikacji Miejskiej wynosić będzie 850 zł brutto. Ten bonus wypłacony zostanie wszystkim pracownikom w dwóch ratach. 400 zł brutto otrzymają w czerwcu, pozostałe 450 zł brutto w grudniu.

Jaworznickie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej zatrudnia ponad 200 pracowników.

bg
źródło foto:commons.wikimedia.org/Flyz1