Solidar Śląsko Dąbrow

Wynegocjowali premie dla pracowników MCKiS w Jaworznie

300 zł brutto premii wraz z wypłatą za czerwiec otrzymają wszyscy pracownicy Miejskiego Centrum Kultury i Sportu  w Jaworznie. To bonus z okazji jubileuszu 15-lecia tej instytucji.

Premię wynegocjowali z pracodawcą związkowcy z zakładowej Solidarności. – Na temat premiowania naszych pracowników rozmawiamy z dyrektorem zwykle pod koniec roku. Wtedy zamykamy bilans i wiemy już, jaką nadwyżką środków dysponuje MCKiS. Teraz zrobiliśmy wyjątek z uwagi na jubileusz naszej instytucji. Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się wynegocjować dodatkowe pieniądze dla pracowników, a zwłaszcza dla licznej grupy członków zakładowej Solidarności. Większość z nich to osoby najsłabiej zarabiające – mówi Wojciech Błachnio, przewodniczący Solidarności w jaworznickim MCKiS.

Informacja o jubileuszowej premii zaskoczyła i ucieszyła pracowników. – Nie wiedzieli, że prowadzimy rozmowy z pracodawcą na temat dodatkowych pieniędzy. Nie spodziewali się premii w połowie roku. O tym, że ją dostaną, poinformowaliśmy dopiero, gdy już znaliśmy efekt negocjacji – dodaje Wojciech Błachnio. 

Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie zatrudnia około 110 pracowników. Blisko 50 proc. z nich należy do Solidarności.

bea
źródło foto:jaworzno.pl

 

Dodaj komentarz