Solidar Śląsko Dąbrow

Wsparcie katowickiego Funduszu dla zespołu „Śląsk”

Ponad 320 tys. zł dofinansowania otrzyma Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Pieniądze zostaną przeznaczone na prace przy zieleni w Zespole Pałacowo-Parkowym, stanowiącym siedzibę zespołu.
 
Umowa w tej sprawie, pomiędzy prezesem WFOŚiGW w Katowicach Tomaszem Bednarkiem oraz dyrektorem Zespołu „Śląsk” Zbigniewem Cierniakiem, podpisana została 18 stycznia. Warta ponad 400 tys. zł inwestycja ma zostać zrealizowana w tym roku. – O takie parki, jak ten w Koszęcinie, posiadające wiekowy drzewostan, musimy zadbać szczególnie. Nasza dotacja pozwoli m.in. na pielęgnację, zakup i sadzenie nowych drzew, cięcia sanitarne usuwające suche, uszkodzone i chore pędy – powiedział podczas podpisywania umowy Tomasz Bednarek. W ramach zadania zaplanowano także m.in. pielęgnację trawników.
 
Wpisany do rejestru zabytków Zespół Pałacowo-Parkowy, będący siedzibą zespołu „Śląsk”, położony jest w centrum Koszęcina. Jest to jeden z największych tego typu obiektów w Polsce. W parku krajobrazowym otaczającym pałac znajduje się ok. 900 drzew i krzewów. – To przestrzeń żywa, z wieloma zabytkowymi okazami, która wymaga szczególnej troski. Dzięki wykonanym pracom nie tylko zadbamy o urodę parku, ale także o bezpieczeństwo naszych gości korzystających z pleneru wokół pałacu. Mamy nadzieję, że wkrótce wrócimy do minimalnego, rocznego wskaźnika 150 tysięcy odwiedzających nas podczas imprez plenerowych, koncertów, festiwali, warsztatów i wszelkich innych przedsięwzięć, które zespół „Śląsk” realizuje w swojej pięknej siedzibie – dodał Zbigniew Cierniak.
 
ak
źródło foto:zespolslask.pl
 

Dodaj komentarz