Solidar Śląsko Dąbrow

We wtorek spotkanie MKPS ws. sytuacji w górnictwie

We wtorek 25 sierpnia w Katowicach zbierze się Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy Regionu Śląsko-Dąbrowskiego, aby omówić przebieg realizacji porozumienia z rządem z 17 stycznia 2015 roku.

– Deklarowane przez rząd terminy realizacji zapisów porozumienia nie są dotrzymywane. Cierpliwość załóg kopalń już się wyczerpuje. Coraz powszechniejsze są głosy, że dłużej już czekać nie można i trzeba wznowić akcję protestacyjno-strajkową w górnictwie – mówi Dominik Kolorz, przewodniczący śląsko-dąbrowskiej Solidarności i lider MKPS.

– Nowa Kompania Węglowa miała powstać w maju. Potem termin przesunięto na czerwiec, następnie  na lipiec, później na koniec sierpnia. Tauron zwleka z przejęciem kopalni Brzeszcze. 30 września to data graniczna realizacji kluczowych zapisów styczniowego porozumienia. Jeśli rząd nie zrobi nic, aby ta data była realnym terminem realizacji styczniowych uzgodnień, to czeka nas bardzo gorący wrzesień w górnictwie – podkreśla Dominik Kolorz.

Spotkanie MKPS rozpocznie się o godz. 9.30 w siedzibie śląsko-dąbrowskiej Solidarności. Po zakończeniu spotkania, ok. godz. 12.30, odbędzie briefing prasowy.

ny

 

Dodaj komentarz