Solidar Śląsko Dąbrow

Tanie kino dla dzieci i dorosłych

Od września w kinie „Roma” w Zabrzu za symboliczne kwoty odbywać się będą projekcje filmów dla dzieci i dorosłych. Do pomysłu wprowadzenia ulg na wstęp do kina przekonali kierownictwo placówki związkowcy z Solidarności z MOPR w Zabrzu.

– Nasza inicjatywa stała się możliwa dzięki dużej przychylności pracowników kina „Roma”.  W naszej pracy na co dzień widzimy biedę wielu rodzin. Brak pieniędzy całkowicie pozbawia tych ludzi szans na odwiedzanie bardzo drogich obecnie placówek kultury. Ale dziś także osoby średniozamożne  rzadko mogą sobie pozwolić na kino. Pomyśleliśmy, że dobrze byłoby ułatwić do niego dostęp wszystkim mieszkańcom Zabrza. Już od września będą mogli oglądać tanie seanse na dużym ekranie – mówi Łukasz Merta, przewodniczący Solidarności w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Zabrzu.

W każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 16.00 za jedyne 5 zł od osoby wyświetlane będą seanse rodzinne. Dorośli będą mogli oglądać filmy za niewielką opłatą w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 20.00.  – Liczymy, że nasza akcja przyciągnie do kina całe rodziny. Za jedyne 20 zł czteroosobowa rodzina będzie mogła obejrzeć bajkę lub film familijny – mówi Łukasz Merta.

Ceny biletów wstępu do kina na seanse dla dorosłych uzależnione będą od negocjacji  kierownictwa kina „Roma”  z dystrybutorami filmów. – Ale nie powinny być wyższe niż 10 zł. W ofercie dla dorosłych znajdą się tzw. filmy ambitne – dodaje przewodniczący.

Tanie seanse w zabrzańskim kinie „Roma” zainaugurowane zostaną 6 września. W tym dniu na seansie rodzinnym wyświetlana będzie bajka pt. „Pinokio”, natomiast 7 września w ramach seansu dla dorosłych odbędzie się projekcja argentyńsko-hiszpańskiego obrazu „Dzikie historie”. – Jeśli wśród mieszkańców Zabrza zainteresowanie naszą akcją będzie duże to na pewno zwiększymy częstotliwość tanich seansów – zapowiada Łukasz Merta.  

bea
źródło foto:commons.wikimedia.org/Nemo5576

 

Dodaj komentarz