Solidar Śląsko Dąbrow

W poniedziałek strajk w Gimplaście

12 października o godz. 6.00 w spółce Gimplast w Sosnowcu rozpocznie się strajk okupacyjny. Pracownicy firmy zapowiadają, że będą protestować, dopóki pracodawca nie podpisze porozumienia płacowego.
 
– To pracownicy nalegali na zorganizowanie strajku okupacyjnego, mają już dość kiepskich wynagrodzeń, chcą lepiej zarabiać. Ich miesięczne pensje są zbliżone od poziomu płacy minimalnej. Do takiej sytuacji by nie doszło, gdyby pracodawca chciał rozmawiać o podwyżkach – mówi Izabela Będkowska, przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” Bitron Poland w Sosnowcu, która zasięgiem swojego działania obejmuje także Gimplast.
 
Pracownicy spółki domagają się wprowadzenia w firmie dodatku stażowego oraz podwyższenia płac zasadniczych o 350 zł brutto. Te postulaty „S” przedstawiła pracodawcy jeszcze w zeszłym roku, ale przez wiele miesięcy nie udało się osiągnąć porozumienia. Jak informuje Izabela Będkowska, pracodawca lekceważył stronę społeczną i nie godził się na żadne ustępstwa. Z tego względu 22 września w firmie zorganizowano referendum strajkowe, podczas którego załoga opowiedziała się za strajkiem. 
 
Gimplast produkuje podzespoły dla przemysłu motoryzacyjnego i sprzętu AGD. W firmie zatrudnionych jest 150 osób.
 
aga
 

Dodaj komentarz