Solidar Śląsko Dąbrow

Trzeba zamknąć nielegalny skład

Związkowcy z górniczej Solidarności wsparli mieszkańców Białych Błot k. Bydgoszczy, którzy 29 października protestowali przed miejscowym Urzędem Gminy, domagając się zamknięcia nielegalnego składu z importowanym węglem. Po manifestacji przed urzędem uczestnicy pikiety przemaszerowali przed siedzibę firmy, która zajmuje się handlem nielegalnym węglem. 
 
– To, co dzieje się w Białych Błotach, to kolejny dowód, że państwo polskie nie radzi sobie z nielegalnie działającymi składami węgla, handlującymi sprowadzanym ze Wschodu po dumpingowych cenach surowcem. Ten proceder niszczy polskie górnictwo i szkodzi polskiej gospodarce. Protest mieszkańców Białych Błot pokazuje, że polskie społeczeństwo zdaje sobie sprawę, jakie szkody niesie ze sobą ta wolnoamerykanka na rynku handlu węglem – powiedział Jarosław Grzesik, szef górniczej Solidarności.
 
Po zakończeniu pikiety członkowie górniczej „S” pojechali do Inowrocławia, gdzie spotkali się z kolegami z Inowrocławskich Kopalń Soli „Solino”, którzy od 21 października prowadzą protest głodowy. Górnicy z „Solino” żądają odwołania zarządu spółki, zaprzestania zastraszania załogi, przywrócenia do pracy zwolnionego pracownika oraz przywrócenia i przestrzegania zakładowego układu zbiorowego pracy.

ny

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *