Solidarność w MZDiM w Jaworznie

W Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów w Jaworznie powstała Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność. Związkowcy zapowiadają, że zamierzają doprowadzić do negocjacji płacowych z pracodawcą. –  Wynagrodzenia pracowników fizycznych są bardzo niskie. Osoba z ponad 20- letnim stażem zarabia niespełna 1600 zł na rękę. Ostatnia podwyżka w firmie była trzy lata temu. Za takie pieniądze trudno utrzymać rodzinę – mówi Piotr Sala, przewodniczący zakładowej „S”.

Zaznacza, że celem związku jest wypracowanie zakładowego układu zbiorowego pracy. – Pracownicy popierają nasze działania. Do Solidarności należy już ponad 40 proc. załogi – dodaje Sala.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów to firma należąca do Urzędu Miasta. W styczniu Solidarność powstała w trzech innych jaworznickich instytucjach samorządowych: Urzędzie Miejskim, Miejskim Zakładzie Nieruchomości Komunalnych oraz w Ośrodku Profilaktyki Uzależnień od Alkoholu.

ak