Solidar Śląsko Dąbrow

Rozstrzygnięcie konkursu Zielona Pracownia 2020

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłosił wyniki VI edycji konkursu Zielona Pracownia. W tym roku w gronie laureatów znalazło się 58 placówek oświatowych z województwa śląskiego, do których trafi w sumie przeszło 1,7 mln zł.
 
– Pomysł, wykorzystanie przestrzeni, funkcjonalność, estetyka, kreatywność, innowacyjność rozwiązań, różnorodność pomocy dydaktycznych, wyposażenia i sprzętu, to główne elementy, które ocenialiśmy przy wyborze Zielonych Pracowni – wyjaśnia Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.
 
Każda placówka otrzyma maksymalnie do 30 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na utworzenie i wyposażenie w nowoczesny sprzęt, taki jak projektory czy tablice multimedialne, pracowni do nauki przyrody, biologii, geografii, geologii, fizyki i chemii. W Zielonych Pracowniach uczniowie biorą także udział w zajęciach poświęconych ekologii i ochronie środowiska. 
 
W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wpłynęły 104 wnioski, spośród których wybrano 58 najlepszych.
 
W sumie, w ciągu 6 lat na budowę Zielonych Pracowni Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przeznaczył przeszło 10,2 mln zł.
 
aga
 
 
 

Dodaj komentarz