Solidar Śląsko Dąbrow

Zielona tarcza dla przedsiębiorców

50 mln zł przeznaczy Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na preferencyjne pożyczki na utrzymanie płynności finansowej dla przedsiębiorców. Mogą się o nie starać firmy, które realizują inwestycje proekologiczne i obawiają się utraty płynności finansowej. Program jest częścią rządowej Tarczy Antykryzysowej. 
 
Oferta preferencyjnych pożyczek na zachowanie płynności została przygotowana przez Ministerstwo Klimatu oraz wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej. W całym kraju na ten cel przeznaczonych zostanie 300 mln zł. Program jest częścią rządowej Tarczy Antykryzysowej i ma pomóc przetrwać trudny okres epidemii COVID-19 przedsiębiorcom realizującym projekty proekologiczne. – To kolejny element wsparcia przedsiębiorców w tej skomplikowanej sytuacji, w jakiej znalazł się świat. Chcemy pomóc przedsiębiorcom w utrzymaniu realizacji ekologicznych inwestycji. W województwie śląskim na preferencyjne pożyczki przeznaczamy łącznie 50 mln zł – podkreśla Tomasz Bednarek, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. 
 
O pożyczki na utrzymanie płynności finansowej, a tym samym ochronę miejsc pracy mogą się starać przedsiębiorcy, którzy współpracują z Funduszem, realizując projekty współfinansowane przez tę instytucję. Pożyczki są udzielane na preferencyjnych zasadach. Ich wysokość może wynieść nawet 100 proc. wartości realizowanej inwestycji proekologicznej. 
 
Przedsiębiorcy stanowią znaczącą grupę wśród beneficjentów narodowego i wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej. W całym kraju realizują inwestycje związane z modernizacją sieci wodnych i kanalizacyjnych, gospodarką odpadami, czy energetyką. 

Szczegółowe informacje dotyczące możliwości uzyskania takiego wsparcia są dostępne na stronie www.wfosigw.katowice.pl w zakładce: pakiet działań dla pomocowych dla beneficjentów w związku z zagrożeniem epidemicznym.

 
Agnieszka Konieczny
żródło foto:pixabay.com/CC0
 
 
 

Dodaj komentarz