Premie w spólce Zrem-Bud

Dwie premie w łącznej wysokości 1250 zł brutto wynegocjowała dla pracowników spółki Zrem-Bud w Dąbrowie Górniczej zakładowa Solidarność. Pierwszą, 450 zł nagrody z okazji Dnia Hutnika, załoga otrzymała 15 maja. Do końca czerwca na konta pracowników wpłynie okolicznościowa premia specjalna w wysokości 800 zł brutto.

W ocenie związkowców z Solidarności w wynegocjowaniu premii pomógł im rozpoczęty w kwietniu spór zbiorowy z pracodawcą. Powodem sporu są dysproporcje w zarobkach pracowników Zrem-Budu. – W tym roku połączyliśmy się z firmą zajmującą się podobnie jak my usługami na rzecz koksowni. Okazało się, że wypłaty u nas są bardzo niekorzystne w porównaniu do zarobków pracowników z tamtego zakładu. Różnice w płacach sięgają nawet 1600 zł brutto. Domagamy się likwidacji tych dysproporcji – mówi Gerard Baron, przewodniczący zakładowej Solidarności. – Przekonaliśmy prezesa, że dopóki nasi ludzie nie będą zarabiać więcej, to przynajmniej powinni otrzymać wyższe nagrody z okazji Dnia Hutnika i premię specjalną. Liczę, że podczas kolejnych rund negocjacji prowadzonych w ramach sporu zbiorowego uda nam się wspólnie wypracować porozumienie rozwiązujące problem dysproporcji płacowych w firmie – dodaje przewodniczący.

Spółka Zrem-Bud w Dąbrowie Górniczej zatrudnia ponad 500 pracowników.

bea