Solidar Śląsko Dąbrow

Premia świąteczna w NSE

Pracownicy Nadwiślańskiej Spółki Energetycznej w Brzeszczach otrzymają premię świąteczną w wysokości 600 zł brutto. Pieniądze wpłyną na ich konta przed 31 marca. O wypłacenie bonusu świątecznego wszystkim osobom zatrudnionym w spółce zwróciła się do zarządu firmy zakładowa Solidarność. Kwota 600 zł brutto została ustalona w drodze negocjacji związkowców z przedstawicielem pracodawcy.

– Zarząd pozytywnie odpowiedział na nasze pismo w sprawie premii świątecznej i rozpoczęliśmy rozmowy, które zakończyły się sukcesem – mówi Dariusz Gierek, wiceprzewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność w Nadwiślańskiej Spółce Energetycznej. – To pokazuje, że certyfikat Pracodawca Przyjazny Pracownikom, jaki Nadwiślańska Spółka Energetyczna otrzymała dwa lata temu, nie stracił na aktualności. Jest to też pozytywny przykład dialogu społecznego, którego w wielu firmach i branżach brakuje – dodaje Gierek.

MOZ NSZZ Solidarność w NSE obejmuje  zasięgiem swojego działania także Wspólne Przedsiębiorstwo Energetyczne w Katowicach oraz Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Rudzie Śląskiej. Do zarządów tych spółek związkowcy również zwrócili się z pismami o wypłacenie pracownikom premii świątecznej, ale otrzymali negatywne odpowiedzi. – W PEC w Rudzie Śląskiej sytuacja ekonomiczna jest podobna do NSE, ale zabrakło dobrej woli ze strony zarządu do wypłacenia pracownikom takiej premii. Takiej woli zabrakło też zarządowi Wspólnego Przedsiębiorstwa Energetycznego. Gdyby była, to pieniądze na pewno by się znalazły – podkreśla Gierek. – Będziemy dążyli do przeniesienia pozytywnych standardów dotyczących dialogu społecznego obowiązujących w Nadwiślańskiej Spółce Energetycznej do WPE i PEC-u – dodaje.

Po przekształceniach właścicielskich, do których doszło w ubiegłym roku, Wspólne Przedsiębiorstwo Energetyczne jest 100-procentowym udziałowcem Nadwiślańskiej Spółki Energetycznej oraz PEC w Rudzie Śląskiej. W skład WPE wchodzi także spółka Carbo-Energia z Rudy Śląskiej.

aga

źródło foto:nse.com.pl

 

 

Dodaj komentarz