Solidar Śląsko Dąbrow

Pracownicy CMC Poland dostaną podwyżki dzięki Solidarności

Wzrost stawek zasadniczych wszystkich pracowników CMC Poland o 300 zł brutto i podwyższenie minimalnej płacy zasadniczej w firmie do 4 tys. zł brutto miesięcznie – to najważniejsze zapisy porozumienia podpisanego 11 lipca z pracodawcą przez NSZZ Solidarność i Związek Zawodowy Hutników.

Podwyżki płac wejdą w życie 1 września i obejmą wszystkich pracowników firmy. – Podpisaliśmy bardzo dobre porozumienie, wszystkie nasze postulaty zostały zrealizowane. W sumie licząc pochodne i dodatki, wynagrodzenia w firmie wzrosną średnio o około 500 zł. Te podwyżki, to przede wszystkim sukces Solidarności. To nasz związek przedstawił pracodawcy postulaty i prowadził z nim negocjacje – mówi Henryk Zwolan, przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność CMC Poland.

Jak informuje, oprócz podniesienia płac zasadniczych o 300 zł brutto, pracodawca przekaże 1 proc. puli przeznaczonej na wzrost płac na podwyżki indywidualne. Średnio na pracownika będzie to ok. 50 zł. Ponadto dodatek brygadowy wzrośnie o 50 zł, a zmianowy o 25 zł.

Jeden z zapisów porozumienia dotyczy podwyższenia minimalnej płacy zasadniczej w firmie do 4 tys. zł brutto miesięcznie. – Jeżeli po podwyżce wynoszącej 300 zł wynagrodzenie pracownika nie osiągnie takiego poziomu, to otrzyma on wyrównanie właśnie do kwoty 4 tys. zł. Taka stawka będzie też proponowana wszystkim osobom rozpoczynającym pracę w CMC Poland – mówi Henryk Zwolan. Przewodniczący zakładowej Solidarności zaznacza, że wyrównaniem objętych zostanie ok. 200 pracowników firmy.

W skład CMC Poland wchodzi huta w Zawierciu, produkująca długie wyroby stalowe, kilkanaście zakładów zajmujących się skupem i recyklingiem złomu oraz kilka zakładów zajmujących się przetwórstwem stali. W sumie CMC Poland zatrudnia przeszło 2 tys. pracowników, z czego około 1,7 tys. pracuje w Zawierciu.

aga
źródło foto:pixabay.com/CC0

Dodaj komentarz