Solidar Śląsko Dąbrow

Porozumienie płacowe w Ficomirrors

Od 1 kwietnia wynagrodzenia zasadnicze pracowników spółki Ficomirrors Polska w Dąbrowie Górniczej wzrosną o ok. 119 zł brutto. Porozumienie podpisane z pracodawcą przez związki zawodowe obok podwyżek płac zasadniczych zakłada też  podniesienie dodatku za pracę w systemie czterobrygadowym oraz wypłatę premii świątecznych. Pracownicy, którzy pracują w zakładzie dłużej niż 9 miesięcy, dostaną premię na Święta Wielkanocne w wysokości 1700 zł brutto. Dla pracowników z krótszym stażem wyniesie ona 1250 zł brutto. Pieniądze wpłyną na konta załogi 10 kwietnia. Natomiast premia na Święta Bożego Narodzenia w wysokości nie niższej niż 1200 zł brutto zostanie wypłacona w grudniu tego roku.

Aleksander Jacuniak, przewodniczący Międzyzakładowej Komisji Związkowej NSZZ Solidarność w spółce Magneti Marelli w Sosnowcu, która obejmuje zasięgiem swojego działania również pracowników Ficomirrors, podkreśla, że zapisy porozumienia są korzystne dla załogi spółki. – Ludzie powinni być zadowoleni, chociaż oczekiwania dotyczące premii na Święta Wielkanocne były większe. Podczas negocjacji braliśmy pod uwagę fakt, że zakład inwestuje w nową halę i zatrudnia dodatkowych ludzi, co w przyszłości przełoży się na zyski firmy i dalszą poprawę płac – ocenia przewodniczący.

Porozumienie zakłada też wzrost o 50 zł brutto dodatków dla liderów grup i kierowników zmiany, które wyniosą odpowiednio 85 i 125 zł brutto. Z kolei miesięczny dodatek za pracę w systemie czterobrygadowym zostanie podniesiony do 270 zł brutto, czyli będzie wyższy o 24 zł. Ponadto strony uzgodniły, że dla uprawnionych pracowników utrzymane zostaną karty do nabywania posiłków o wartości 190 zł miesięcznie.

Spółka Ficomirrors Polska zajmuje się produkcją lusterek samochodowych. Zakład zatrudnia 420 pracowników.

ak
źródło foto:pixabay.com/CC0

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *