Solidar Śląsko Dąbrow

Podwyżki w Sistema Poland

500 zł brutto – o taką kwotę wzrosły wynagrodzenia w spółce Sistema Poland w Tychach. Porozumienie w tej sprawie „Solidarność” i pozostałe organizacje związkowe działające w firmie podpisały z pracodawcą 29 kwietnia.

Wyższe wynagrodzenia wpłyną na konta pracowników do 10 maja, czyli z wynagrodzeniem za kwiecień. Równocześnie wypłacona zostanie rekompensata za brak podwyżek od początku tego roku, która wyniesie 1000 zł brutto. Jak informuje Radosław Urbaś, przewodniczący zakładowej „Solidarności” na 500 zł podwyżki składa się wzrost stawek zasadniczych i miesięcznej premii.

– Udało nam się podpisać dobre porozumienie. Pracownicy są zadowoleni. Rozmowy z pracodawcą nie były łatwe. Czuliśmy ogromną presję, bo wiedzieliśmy, że ze względu na coraz większą inflację, ludzie na te pieniądze czekają – mówi Radosław Urbaś.

Jak zaznacza, jeden z zapisów porozumienia zakłada wydłużenie okresu rozliczeniowego czasu pracy z 4 do 6 miesięcy. – Musieliśmy się dostosować do Fiata, który także wydłużył okres rozliczeniowy czasu pracy do 6 miesięcy – wyjaśnia przewodniczący.

W Sistema Poland w Tychach zatrudnionych jest blisko 400 osób. Firma świadczy usługi logistyczne dla fabryki Fiata, zajmuje się obsługą magazynów i dostarczaniem komponentów na linie produkcyjne. Do „Solidarności” należy ponad połowa załogi spółki.

aga
źródło foto: pixabay.com/CC0