Solidar Śląsko Dąbrow

Podwyżki płac w spółce Cobra Europe

Wynagrodzenia zasadnicze pracowników firmy Cobra Europe w Piekarach Śląskich wzrosną w najbliższych miesiącach w sumie o 500 zł brutto. Podwyżka wejdzie w życie w dwóch transzach, we wrześniu i w styczniu. To efekt porozumienia płacowego zawartego przez zakładową „Solidarność” z pracodawcą 31 sierpnia.

Pierwszą część podwyżki pracownicy otrzymają we wrześniu i będzie to 300 zł brutto. W styczniu przyszłego roku ich stawki wzrosną o kolejne 200 zł brutto. Ponadto reprezentanci „S” uzgodnili z pracodawcą, że w styczniu 2024 roku najniższa stawka zasadnicza w firmie będzie wynosiła 4400 zł brutto. Pracownicy, którzy nie osiągną tej kwoty, otrzymają wyrównania. – Po raz kolejny udało nam się podpisać niezłe porozumienie. To efekt dialogu społecznego, który prowadzimy z pracodawcą od początku powstania „Solidarności ” w firmie, czyli od blisko dwóch lat – podkreśla Agnieszka Skrzyszewska, przewodnicząca „Solidarności” w Cobra Europe.

Podwyżki obejmą tych pracowników, którzy dotychczas zarabiali poniżej kwoty 6,5 tys. zł brutto. – Są to pracownicy produkcyjni, w zdecydowanej większości członkowie naszego związku. Osoby, które nie zostały objęte zapisami porozumienia, mogą rozmawiać z pracodawcą o podwyżkach indywidualnych – zaznacza przewodnicząca zakładowej „S”. Natomiast kolejne rozmowy dotyczące zbiorowych podwyżek rozpoczną się w spółce w lipcu przyszłego roku.

Spółka Cobra Europe w Piekarach Śląskich produkuje taśmociągi i przenośniki na potrzeby górnictwa i hutnictwa. Zatrudnia przeszło 130 pracowników. Do „Solidarności” należy ponad 80 osób.

aga
źródło foto:pixabay.com/CC0