Solidar Śląsko Dąbrow

Podwyżki na Uniwersytecie Śląskim

Wynagrodzenia zasadnicze pracowników Uniwersytetu Śląskiego, niebędących nauczycielami akademickimi wzrosną średnio o 450 zł brutto – to najważniejszy zapis porozumienia płacowego podpisanego pod koniec maja z władzami uczelni przez przedstawicieli organizacji związkowych.
 
Wyższe wypłaty wraz z wyrównaniem od początku roku wpłyną na konta tej grupy pracowników pod koniec lipca. Jak informuje Krzysztof Pszczółka, przewodniczący Solidarności na Uniwersytecie Śląskim podwyżka gwarantowana wyniesie 350 zł brutto. Natomiast o wysokości podwyżek indywidualnych zdecydują kierownicy działów. – Te środki przeznaczone zostaną na niwelowanie dysproporcji płacowych wśród pracowników zatrudnionych na tych samych stanowiskach oraz na podniesienie wynagrodzeń tych osób, które podjęły się wykonywania dodatkowych zadań – mówi szef uczelnianej „S”. Podkreśla, że ostatnie podwyżki na wyższych uczelniach były w 2015 roku. Wówczas płace pracowników niebędących nauczycielami akademickimi wzrosły średnio o ok. 150 zł brutto. 
 
Zapisami porozumienia z 28 maja objętych zostało 1330 osób. Nie dotyczyło ono nauczycieli akademickich. Jak informuje Krzysztof Pszczółka, wynagrodzenia zasadnicze zdecydowanej większości z blisko 2 tys. wykładowców UŚ podniesione zostały w styczniu tego roku. Było to związane z wejściem w życie rozporządzenia MNiSW, w którym wskazane zostały minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego pracowników akademickich. – Tych minimów nie spełniało aż 90 proc. nauczycieli akademickich naszej uczelni – dodaje.
 
aga
źródło foto:commons.wikimedia.org/Michał Bulsa
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *