Solidar Śląsko Dąbrow

Ostatnie pożegnanie Roberta

Dziś w Ogrodzieńcu odbyły się uroczystości pogrzebowe Roberta Odyjasa, pracownika Biura ds. Rozwoju i Szkoleń Związkowych oraz Współpracy Zagranicznej Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność.

Robert zmarł po ciężkiej chorobie w wieku 33 lat. Był doskonałym organizatorem związkowym, wrażliwym człowiekiem i świetnym kolegą. My, przyjaciele i koledzy ze Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności wspieraliśmy go przez cały okres jego choroby. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że w medycynie czasem zdarzają się cuda. Będziemy go pamiętać, jako szczerego, odważnego w sądach człowieka, którego wszyscy darzyliśmy ogromną sympatią.  

– Niech odejście Roberta pozwoli wam uświadomić sobie, że śmierci nie należy planować,  bo ona przychodzi znienacka. Dlatego należy czynić starania, by wzmocnić swoją wiarę, by stać się lepszymi ludźmi. Starajcie się  być dobrymi ludźmi na co dzień, nie odkładajcie swojej wiary i dobroci na później – powiedział w homilii ks. Paweł Majewski, wikariusz parafii w Ogrodzieńcu.

W uroczystościach pogrzebowych, odprawionych w miejscowym kościele pw. Przemienienia Pańskiego, uczestniczyły związkowe poczty sztandarowe oraz kilkudziesięciu przyjaciół i kolegów Roberta z Solidarności. Wśród nich byli przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Piotr Duda, jego zastępca Bogdan Biś i przedstawiciele władz Zarządu Regionu. Roberta pochowano na Katolickim Cmentarzu Komunalnym w Ogrodzieńcu.
 

Dodaj komentarz