Odmrożone płace po 8 latach

Pracownicy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach otrzymali pierwszą podwyżkę od 8 lat. W kwietniu wynagrodzenia w tej instytucji wzrosły średnio o ok. 185 zł brutto. Pod koniec ubiegłego miesiąca na konta załogi wpłynęło jednorazowe świadczenie stanowiące wyrównanie płac za okres od 1 stycznia do 31 marca 2016 roku.

Roman Pęcherzewski, szef zakładowej Solidarności podkreśla, że płace w regionalnych zarządach gospodarki wodnej były zamrożone przez 8 lat. Jednak w jego ocenie pracownicy gliwickiego zarządu nie są do końca zadowoleni z wysokości podwyżek. – Bardzo długo czekaliśmy na te podwyżki i liczyliśmy na więcej. Połowa naszych pracowników zarabia ok. 2,5 tys. zł brutto – mówi szef związku w gliwickim RZGW. Podkreśla, że oczekiwania pracowników dotyczące wyższych podwyżek były też związane z planowaną reformą gospodarowania zasobami wodnymi. W przyszłym roku z kilku podmiotów, które obecnie się tym zajmują, ma zostać wyodrębniony jeden.

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach zatrudnia ponad 230 osób i jest jedną z siedmiu tego typu instytucji działających na terenie Polski, jedyną w województwie śląskim.

ak
źródło foto:commons.wikimedia.org/JaroslavKubec