Nagroda dla pracowników Huty Łaziska i spółki Re Alloys

400 zł na rękę nagrody z okazji Dnia Hutnika wynegocjowały z pracodawcami organizacje związkowe działające w spółce Re Alloys i w Hucie Łaziska. W czerwcu w obydwu firmach rozpoczną się rozmowy na temat podwyżek płac.

Nagroda z okazji branżowego święta wpłynęła na konta pracowników razem z wynagrodzeniem za kwiecień. Jacek Pietrzyk, przewodniczący międzyzakładowej organizacji związkowej NSZZ „Solidarność”, która zrzesza pracowników Huty Łaziska i spółki Re Alloys podkreśla, że w tym roku stronie związkowej udało się wynegocjować nieco wyższą kwotę nagrody, niż w poprzednich latach. – Pracownicy są zadowoleni, dla nich liczy się każda złotówka, tym bardziej, że zarobki nie są wygórowane – mówi.

Jak zaznacza przedstawiciel „S”, podczas negocjacji nagrody z okazji Dnia Hutnika pracodawcy zapowiedzieli, że w czerwcu przedstawią propozycje dotyczące wzrostu płac. – Czekamy na nie od kilku miesięcy, zeszły rok był trudny ze względu na pandemię koronawirusa, ale od października sytuacja ulega poprawie. Produkcja idzie pełną parą, pora usiąść do stołu i porozmawiać o podwyżkach dla pracowników – dodaje.

Huta Łaziska i spółka Re Alloys produkują żelazostopy wykorzystywane w procesach stalowniczych i odlewniczych. W sumie zatrudniają ok. 450 osób.

ak