Solidar Śląsko Dąbrow

Nagroda świąteczna w Węglokoks Energia

400 zł brutto premii świątecznej otrzymają pracownicy spółek wchodzących w skład Węglokoks Energia – to wynik porozumień podpisanych przez Solidarność i zarządami spółek wchodzących w skład Grupy.

– Solidarność jako jedyny związek zawodowy wystąpiła o premię świąteczną dla pracowników wszystkich spółek wchodzących w skład Węglokoks Energia. Udało nam się wynegocjować jednakową kwotę dla pracowników poszczególnych spółek Grupy oraz biur zarządu Węglokoks Energia. To dobre rozwiązanie. W zeszłym roku wysokość tej premii była różna
w poszczególnych spółkach, a część pracowników nie dostała jej wcale – mówi Dariusz Gierek, przewodniczący Solidarności w Grupie Węglokoks Energia.

Premia świąteczna trafi na konta pracowników wraz z wypłatą za listopad, czyli 10 grudnia.
– Co ważne, będzie ona wypłacona ze środków pracodawcy, a nie np. z funduszu socjalnego
– podkreśla przewodniczący.

W trakcie negocjacji dotyczących premii Solidarność zawnioskowała również o podjęcie rozmów na temat podwyżek wynagrodzeń w spółkach Węglokoks Energia w 2017 rok.
– Pracodawcy przyjęli ten postulat. Uzgodniliśmy, że rozmowy płacowe rozpoczną się
w styczniu – informuje Dariusz Gierek.

W skład Grupy Węglokoks Energia wchodzą Węglokoks Energia NSE oraz mieszczące się w Rudzie Śląskiej spółki Węglokoks ZPC, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej oraz Węglokoks Energia ZUT. Łącznie spółki Grupy WE zatrudniają ok. 500 pracowników.

łk
źródło foto: materiały prasowe Węglokoks Energia

 

Dodaj komentarz