Krótsze dniówki w Tarnowskich Górach

Od 11 sierpnia wszyscy pracownicy Zakładów Odzieżowych Tarnowskie Góry pracują o godzinę krócej z powodu upałów. O skrócenie dniówek do czasu spadku temperatur wystąpiły do pracodawcy działające w zakładzie związki zawodowe.

Związkowcy argumentowali, że podczas obecnych upałów temperatura w hali produkcyjnej przekracza ponad 45 stopni Celsjusza. – W takich warunkach nikt z nas nie jest w stanie wytrzymać w pracy ośmiu godzin. Zwłaszcza, że pracujemy na akord. Prezes zgodził się na to, by ludzie byli w zakładzie krócej, ale pod warunkiem, że w kolejnych miesiącach odrobią wszystkie wcześniejsze wyjścia do domu – mówi Iwona Bejm, przewodnicząca zakładowej Solidarności. Dodaje, że wiadomość o krótszych o godzinę dniówkach pracownicy przyjęli z dużą ulgą. – Wszyscy wychodzili z pracy ogromnie zmęczeni. W domach też nie można dobrze odpocząć ze względu na wysokie temperatury – mówi przewodnicząca.

Tarnogórskie Zakłady Odzieżowe zatrudniają blisko 360 pracowników. 300 z nich pracuje przy produkcji, poza nią zatrudnionych jest około 60 osób.

bea
źródło foto:pixabay.com/Peyesces