Solidar Śląsko Dąbrow

Akcja Lato 2017 w Fundacji im. Grzegorza Kolosy

Fundacja na Rzecz Zdrowia Dzieci i Młodzieży Regionu Śląsko-Dąbrowskiego im. Grzegorza Kolosy przygotowała ok. 2,5 tys. miejsc kolonijnych dla dzieci w wieku od 6 do 16 lat. – W tym roku rezerwacja miejsc będzie się odbywała tylko i wyłącznie drogą e-mailową – informuje Wioletta Sznapka z biura Fundacji.
 
Akcja Lato 2017 wystartuje 20 marca. – Zainteresowanie naszą ofertą cały czas jest bardzo duże. Mam nadzieję, że rezerwacja miejsc przez internet, będzie rozwiązaniem korzystnym dla naszych klientów, którzy nie będą musieli czekać w długiej kolejce, by zapewnić dziecku wyjazd na kolonie. W poprzednich latach takie kolejki ustawiały się przed biurem fundacji już wiele godzin przed rozpoczęciem akcji – dodaje.
 
W celu usprawnienia rezerwacji miejsc przez internet biuro fundacji przygotowało dwa konta pocztowe – osobne dla miejscowości górskich, osobne dla miejscowości nadmorskich.
W e-mailu z rezerwacją należy podać miejscowość, turnus oraz dane uczestnika lub uczestników kolonii. Podobnie jak w poprzednich latach o zakwalifikowaniu dziecka na dany turnus będzie decydowała kolejność zgłoszeń. – Prosimy rodziców, aby oprócz turnusu pierwszego wyboru podawali także miejscowość alternatywną. Potwierdzeniem będzie
zwrotna informacja zawierająca numer, pod którym miejsce kolonijne zostało zarezerwowane
– zaznacza Wioletta Sznapka.
 
Ze względu na duże zainteresowanie koloniami w regulaminie akcji wakacyjnej wprowadzona została także jeszcze jedna istotna zmiana. Jedno dziecko będzie mogło skorzystać tylko z jednego miejsca kolonijnego. – Zdarzały się takie sytuacje, że dziecko dwa razy wyjeżdżało na kolonie organizowane przez Fundację. W tym roku takiej możliwości nie będzie. Chcemy, by z naszej oferty mogło skorzystać jak najwięcej dzieci – dodaje.
 
Podobnie jak w poprzednich latach oferta Fundacji jest atrakcyjna cenowo. Zasady dofinansowania pobytu dzieci ze szkół podstawowych w ośrodkach kolonijnych nie uległy zmianie. Do turnusów organizowanych w miejscowościach górskich znajdujących się na terenie województwa śląskiego będzie można uzyskać dofinansowanie w wysokości 400 lub 350 zł. Dofinansowanie do kolonii w miejscowościach nadmorskich wyniesie 200 lub 150 zł.
Pełna oferta kolonijna będzie dostępna od 18 marca na stronie internetowej Fundacji.
– Na razie mogę zdradzić, że mamy dwa nowe ośrodki, jeden w górach i jeden nad morzem
– podkreśla Wioletta Sznapka.

ak

 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.