Solidar Śląsko Dąbrow

Zebranie na trawie

Regionalna Sekcja Motoryzacji Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności obradowała na skwerku przed bramą zakładu Nexteer Automotive Poland w Tychach. – Planowaliśmy zebranie w  siedzibie Komisji Zakładowej. Ale niestety prezes powiedział, że nie możemy wejść do środka, bo nie dysponuje odpowiednim pomieszczeniem dla tak dużej grupy, dlatego zmuszeni byliśmy prowadzić zebranie przed zakładem – mówi Sławomir Ciebiera, wiceprzewodniczący Śląsko-Dąbrowskiej „S”.

Tematami obrad RSM były m.in. sytuacja w Nexteer Automotive Poland oraz w Bitron Poland, a także w fabryce Fiat Auto Poland i spółkach kooperujących z FAP.

W środę Zarząd Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność wysłał list do  ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce z prośbą o interwencję w sprawie łamania praw pracowniczych i związkowych w Nexteer. Firma, według ustaleń związku, jest własnością kapitału chińskiego. Należy do firmy Pacific Century Motors, którego udziały skupiają państwowy chiński holding AVIC Automobile Industry Holding oraz Beijing E-Town International (spółka miasta Beijing).
 

Dodaj komentarz