Solidar Śląsko Dąbrow

Wzrosły zarobki wychowawców

Od 50 do 100 zł brutto wzrosły płace zasadnicze wychowawców z Centrum Opiekuńczo-Wychowawczego Pomocy Dziecku i Rodzinie w Sosnowcu. Wyższe pensje otrzymają razem z wypłatą za maj. Zgodnie z deklaracją władz Sosnowca w październiku w ośrodku będzie kolejna podwyżka płac, które obejmie wszystkich zatrudnionych.

O wzrost wynagrodzeń dla całej załogi ośrodka zawnioskowali w marcu do dyrekcji placówki związkowcy z zakładowej Solidarności. Upoważnili pracodawcę do prowadzenia w ich imieniu negocjacji płacowych z przedstawicielami Urzędu Miasta. Pierwszym rezultatem rozmów jest decyzja o podwyżkach dla wychowawców. Jak podkreśla Jolanta Szota, przewodnicząca zakładowej Solidarności, tej grupie pracowników podwyżki należały się w pierwszej kolejności, bo do tej pory zarabiali mniej niż wychowawcy z innych ośrodków opiekuńczych w Sosnowcu. – Cieszymy się, że krzywdzące różnice płacowe zostały częściowo zniwelowane. Liczymy też, że w październiku władze miasta wywiążą się z deklaracji o podwyżkach dla całej załogi, która na wzrost płac czeka już od dwóch lat – dodaje Szota.

Sosnowieckie Centrum Opiekuńczo-Wychowawcze Pomocy Dziecku i Rodzinie zatrudnia ponad 30 pracowników. To placówka całodobowa.

bea
źródło foto:pixabay.com/CC0

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.