Solidar Śląsko Dąbrow

Wyższe płace i wyższa premia absencyjna w Adient Seating

Ok. 340 zł brutto podwyżki wynagrodzeń zasadniczych i wzrost premii absencyjnej z 1000 do 1200 zł to najważniejsze zapisy porozumienia podpisanego 8 maja przez Solidarność i zarząd Adient Seating Poland Oddział w Bieruniu. Podwyżki zaczęły obowiązywać od 1 maja. 
 
Premia absencyjna jest wypłacana w bieruńskim zakładzie 2 razy w roku. Prawo do niej mają pracownicy, którzy w okresie sześciu miesięcy nie odnotowali absencji chorobowych powyżej pięciu dni. 
 
Poza wzrostem płac i premii absencyjnej w porozumieniu zagwarantowano też pracownikom wypłatę dodatowej jednorazowej premii w wysokości 400 zł brutto. – Ten bonus pracownicy dostaną w okresie letnim oprócz tzw. wczasów pod gruszą z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych – mówi Tomasz Sztelak, szef zakładowej Solidarności. 
 
Dodaje też, że zgodnie z porozumieniem w spółce wzrosła również minimalna stawka godzinowa w firmie, wynosząca do tej pory 13 zł brutto. Od 1 maja pracownicy zatrudnieni na okresie próbnym za godzinę pracy otrzymują 14 zł brutto, a po jego upływie 14,50 zł brutto. 
 
Adient Seating Poland Oddział w Bieruniu zatrudnia ponad 500 pracowników. Zakład produkuje fotele samochodowe dla fabryk Fiata i Opla.
 
bg
źródło foto:pixabay.com/CC0

Dodaj komentarz