Umowa programowa z kandydatem na prezydenta

W imieniu Komisji Krajowej NSZZ Solidarność szef związku Piotr Duda podpisał 5 maja umowę programową z kandydatem na stanowisko prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejem Dudą oraz oficjalnie udzielił mu poparcia. Umowa zobowiązuje kandydata m.in. do działań na rzecz obniżenia wieku emerytalnego oraz korzystnych dla pracowników zmian w prawie pracy.

– Wybory prezydenckie to wybory obywatelskie, a nie partyjne. Solidarność w ostatnich latach wskazywała kandydata, którego związek popierał, ale dzisiejsze spotkanie jest historyczne. Po raz pierwszy podpisaliśmy umowę programową z kandydatem na prezydenta – powiedział przewodniczący Komisji Krajowej.

– Umowa jest polityczną gwarancją, że prezydent Andrzej Duda będzie dbał o nasze postulaty. Mogę powiedzieć już teraz do wszystkich członków związku oraz wszystkich pracowników: głosujcie na Dudę! Oczywiście Andrzeja Dudę – zaapelował szef związku.

– „Godne życie w bezpiecznej Polsce” to nie tylko hasło, ale wizja.  Gospodarka, podatki powinny sprzyjać obywatelom, a tak się nie dzieje. Jako prezydent chciałabym stać na straży dialogu społecznego i być jego patronem. Wierzę, że dialog jest możliwy i że w niedalekiej przyszłości będziemy mogli zacząć wspólnie go realizować – podkreślił Andrzej Duda.

pobierz i przeczytaj pełną treść porozumienia

na podstawie komunikatu Działu Informacji Komisji Krajowej, ny