Spór w Tauron Serwis GZE

W spółce Tauron Serwis GZE  rozpoczął się spór zbiorowy. Jeśli do 20 kwietnia pracodawca nie spełni żądań płacowych załogi, spór rozpocznie się też w spółce z Tauron Dystrybucja GZE.  Organizacje związkowe z obu spółek domagają się wzrostu wynagrodzenia zasadniczego dla każdego pracownika o 4,7 procenta.

Po sfinalizowanej w grudniu transakcji sprzedaży Górnośląskiego Zakład Elektroenergetycznego Grupie Kapitałowej Tauron związkowcy od razu przystąpili do negocjacji płacowych. – Już na starcie zostaliśmy poinformowani, że Tauron  w tym roku nie przewiduje żadnych podwyżek dla pracowników GZE. Na zaproponowane przez pracodawców porozumienie płacowe, zakładające podwyżki wyłącznie dla najniżej uposażonych, nie wyraziły zgody Solidarność z Tauron Dystrybucja GZE oraz wszystkie organizacje związkowe z Tauron Serwis GZE. Natomiast podpisały je pozostałe związki z Dystrybucji. Naszym zdaniem to porozumienie jest niewystarczające, bo nie zakłada wzrostu wynagrodzeń dla wszystkich pracowników, a poza tym kwoty podwyżek są niewielkie – mówi Danuta Garbusińska, przewodnicząca Solidarności w Tauron GZE.  – Tym bardziej jesteśmy rozgoryczeni, że w pozostałych spółkach Tauronu, nie tak wydajnych jak nasza, pracownicy podwyżki otrzymali – dodaje  Garbusińska.