Solidar Śląsko Dąbrow

„Solidarność” wspiera młodych żużlowców

12 sierpnia na torze należącym do Młodzieżowego Klubu Mini Żużlowego Rybki Rybnik odbyły się zawody Pucharu Europy w klasie 85 cc. Najlepszy z Polaków okazał się Krzysztof Harendarczyk, który zajął 9 miejsce. Podium zdominowali zawodnicy z Danii.

W rywalizacji wzięli udział młodzi żużlowcy z takich państw jak Niemcy, Szwecja czy Finlandia. Oprócz Krzysztofa Harendarczyka Polskę reprezentowali Piotr Reszka i Kacper Wołyniec. Zawodniczką rezerwową była Maja Jona. Obecnie jest to jedyna dziewczynka w polskiej lidze, a zarazem pierwsza zawodniczka z licencją w rybnickim klubie.

Młodych żużlowców z rybnickiego klubu wsparł finansowo Zarząd Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność”. Ponadto, wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali gadżety ufundowane przez związek. – Warto wspierać młodych sportowców i takie inicjatywy, informując równocześnie czym jest „Solidarność” – mówi Edyta Odyjas, wiceprzewodnicząca śląsko-dąbrowskiej „S”.

Zawodnikom Rybek Rybnik systematycznie pomaga „Solidarność” działająca w rybnickiej kopalni Chwałowice. – To są bardzo młodzi ludzie, którzy nie ukończyli 13-tego roku życia. Na miniżużlu rozpoczynają swoją przygodę ze sportem i może to być dla nich piękny wstęp do późniejszej kariery zawodniczej. Pomaganie im przynosi nam wiele satysfakcji. Lepiej jak dzieciaki mają jakąś pasję i chcą ją rozwijać, niż jak przez cały dzień siedzą przed komputerem – podkreśla Kamil Stelmach z „Solidarności” kopalni Chwałowice.

ak