Solidar Śląsko Dąbrow

Rozmowy o przyszłości PGG powinny się odbyć w siedzibie spółki

Przedstawiciele górniczych związków zawodowych nie pojadą na spotkanie dotyczące restrukturyzacji Polskiej Grupy Górniczej organizowane przez Ministerstwo Aktywów Państwowych 23 lipca w Warszawie. W ocenie związkowców rozmowy na ten temat powinny się odbyć w siedzibie spółki w Katowicach.
– Najlepszym miejscem do przedstawienia przez zarząd Polskiej Grupy Górniczej programu restrukturyzacji spółki w obecności Pana Premiera jako przedstawiciela strony właścicielskiej, jest siedziba PGG w Katowicach – czytamy w piśmie przedstawicieli górniczych central związkowych skierowanym 21 lipca do ministra aktywów państwowych Jacka Sasina.
List podpisany przez przedstawicieli „Solidarności”, Związku Zawodowego Górników w Polsce, PZZ „Kadra”, „Sierpnia 80” i Związku Zawodowego Pracowników Dołowych stanowi odpowiedź na zaproszenie wystosowane przez MAP dotyczące prezentacji programu restrukturyzacji PGG. Zarząd spółki miał przedstawić stronie społecznej program w czwartek 23 lipca w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie.
Jednocześnie związkowcy wskazali, że wciąż oczekują na spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim. 16 lipca centrale związkowe zwróciły się do szefa rządu o objęcie przewodnictwem negocjacji między stroną rządową i społeczną, które miałyby dotyczyć nie tylko Polskiej Grupy Górniczej, ale również przyszłości całego sektora górniczego i energetycznego, a także złej sytuacji w innych branżach przemysłu zlokalizowanych na Górnym Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim. – W związku z powyższym nie traktujemy Pańskiego zaproszenia na rozmowy dotyczące restrukturyzacji PGG jako odpowiedzi na nasze wystąpienie skierowane do premiera Mateusza Morawieckiego – czytamy w piśmie zaadresowanym do ministra Sasina.
Pełną treść pisma skierowanego do wicepremiera Jacka Sasina można pobrać tutaj
łk

Dodaj komentarz