Solidar Śląsko Dąbrow

Nagroda dla kierowców PKM Gliwice

Dzięki staraniom „Solidarności” kierowcy PKM w Gliwicach, którzy pracowali w okresie największych obostrzeń związanych z koronawirusem, otrzymali nagrodę. Wyniosła ona od 800 zł brutto do 1000 zł brutto.

Nagroda została przyznana za okres od 20 marca, czyli od dnia, w którym rząd ogłosił stan epidemii COVID-19 do 30 czerwca. – Jest to forma zadośćuczynienia dla kierowców, którzy przez cały ten czas przychodzili do pracy, nie korzystali z urlopów wypoczynkowych, czy opieki na dzieci. Bez nich firma nie byłaby w stanie świadczyć usług i przewozić pasażerów – mówi Tadeusz Olejnik, przewodniczący zakładowej „S”.

W spółce zatrudnionych jest przeszło 300 kierowców. Nagrodę za pracę podczas epidemii koronawirusa otrzymała zdecydowana większość z nich – ponad 280 osób. O jej przyznanie zwróciła się do pracodawcy zakładowa „Solidarność”. Dodatkowe pieniądze wypłynęły na konta kierowców razem z wynagrodzeniem za czerwiec, czyli przed 10 lipca. O wysokości nagrody decydowali bezpośredni przełożeni, biorąc pod uwagę zaangażowanie w pracę poszczególnych osób.

W PKM Gliwice zatrudnionych jest przeszło 500 pracowników. Do „Solidarności” należy ponad 40 proc. załogi firmy.

aga
źródło foto: źródło foto:commons.wikimedia.org/Nemo5567

Dodaj komentarz