Solidar Śląsko Dąbrow

Premia za bezpieczną pracę

Jednorazowa premia w wysokości 2000 zł trafiła we wrześniu na konta wszystkich pracowników spółki Sarpi w Dąbrowie Górniczej. Jak informują związkowcy z zakładowej Solidarności, finansowa nagroda została im wypłacona za bezwypadkowość w pracy.

Związkowcy podkreślają, że brak wypadków przy pracy w spółce Sarpi to efekt dobrej współpracy kierownictwa zakładu z pracownikami w zakresie bhp.  – Obecnie odnotowaliśmy już blisko 800 kolejnych dni bez wypadku, bo nasi ludzie bardzo przestrzegają zaleceń pracodawcy dotyczących bezpiecznej pracy. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że tu chodzi o nasze zdrowie i życie – informuje Robert Bąkowski, wiceprzewodniczący zakładowej Solidarności.

Bąkowski podkreśla, że premia za bezwypadkowość w pracy została wypłacona już drugi rok z rzędu. – Wysokość premii najlepiej świadczy o tym , że pracodawca rzeczywiście docenia  dbałość o bezpieczna pracę. Ta nagroda jest świetną motywacją do jeszcze większych starań w tym zakresie – wskazuje wiceprzewodniczący.

Dąbrowska spółka Sarpi zatrudnia blisko 70 pracowników. Zakład prowadzi jedną z największych w Polsce spalarni odpadów przemysłowych i niebezpiecznych.

bea
źródło foto:sarpi.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.