Solidar Śląsko Dąbrow

Porozumienie płacowe w gliwickiej walcowni

Od 1 grudnia wynagrodzenia zasadnicze zdecydowanej większości pracowników Walcowni Metali Nieżelaznych „Łabędy” w Gliwicach wzrosną o 200 zł brutto. Będą to pierwsze zbiorowe podwyżki wynagrodzeń w tym zakładzie od kilku lat.
 
– Zdajemy sobie sprawę z tego, że walcownia, podobnie jak inne zakłady branży hutniczej boryka się z dużymi problemami. Z jednej bolesne skutki unijnej polityki klimatyczno-energetycznej, z drugiej pandemia. Ale pracownikom też nie jest lekko, zbiorowych podwyżek nie mieliśmy od lat. Rozczarowanie tą sytuacją było coraz większe. Myślę, że te niewielkie przecież podwyżki uspokoją nastroje i dadzą nadzieję, że w przyszłości firma i pracownicy będą mieli lepiej – mówi Marek Gramś, szef zakładowej „Solidarności”. Jak podkreśla, podwyżki otrzyma zdecydowana większość pracowników zakładu, ok. 90 proc. załogi. – Pominięte zostaną tylko te osoby, które zarabiają najwięcej – wyjaśnia.
 
Porozumienie płacowe podpisane zostało 17 listopada i zakończyło spór zbiorowy, który „Solidarność” prowadziła z pracodawcą od czerwca tego roku.
 
Gliwicka walcowania zatrudnia niespełna 180 osób. Firma specjalizuje się w produkcji wyrobów płaskich z miedzi i stopów miedzi, m.in. taśm i blach.
 
ak
źródło foto:pixabay.com/CC0
 

Dodaj komentarz