Solidar Śląsko Dąbrow

Wystawa „Tu rodziła się Solidarność” zaprezentowana w Krupskim Młynie

25 listopada w Krupskim Młynie zaprezentowana została wystawa „Tu rodziła się Solidarność” przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej z okazji 40. rocznicy powstania związku. W skromnej uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, „Solidarności” z Nitroergu oraz zarządu tej firmy. 
 
Prezentacja wystawy w Krupskim Młynie to wspólna inicjatywa związkowców z „S” z Nitroergu oraz władz samorządowych. Ekspozycja znajduje się przed Urzędem Gminy, gdzie będzie dostępna do 1 grudnia. – Mam nadzieję, że mimo epidemii koronawirusa, ludzie wybiorą się na spacery i tę wystawę obejrzą. Warto, bo Instytut Pamięci Narodowej w przystępny i ciekawy sposób pokazał najważniejsze wydarzenia związane z powstaniem naszego związku. Do obejrzenia wystawy szczególnie zachęcamy dzieci i młodzież szkolną, bo dla młodych ludzi jest to świetna lekcja historii – mówi Krzysztof Strzelbicki, przewodniczący „Solidarności” w Nitroergu.
 
W naszym regionie ekspozycja odsłonięta została 1 lipca na rynku w Tarnowskich Górach, czym zainaugurowano obchody 40. rocznicy powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. Wystawa składa się z trzech modułów: ogólnopolskiego, regionalnego i lokalnego. Historię „Solidarności” rodzącej się w 1980 roku na terenach dawnego województwa katowickiego zobrazowano w czterech modułach lokalnych poświęconych wydarzeniom, które miały miejsce w Bielsku-Białej, Dąbrowie Górniczej i Jastrzębiu-Zdroju i w Tarnowskich Górach,
 
ak
 

Dodaj komentarz