Porozumienie płacowe w Alstom ZWUS

Od kwietnia wynagrodzenia pracowników firmy Alstom ZWUS w Katowicach wzrosną co najmniej o 650 zł brutto. Jest to minimalna kwota podwyżki wynegocjowana przez związki z pracodawcą, jaką każdy pracownik firmy musi otrzymać. Ponadto część puli środków przeznaczona na wzrost wynagrodzeń w Alstom ZWUS zostanie rozdysponowana na podwyżki indywidualne, m.in. dla pracowników najmniej zarabiających.

Porozumienie płacowe przedstawiciele organizacji związkowych podpisali z pracodawcą 23 marca. – Jesteśmy zadowoleni, zależało nam na jak największej podwyżce gwarantowanej dla wszystkich pracowników i ten cel został zrealizowany. Wynegocjowaliśmy maksymalnie najwyższą kwotę podwyżki, jaka w tym momencie była możliwa do osiągnięcia. Pracownicy są tego świadomi – mówi Andrzej Stachura, przewodniczący „Solidarności” w katowickiej spółce.

Jak zaznacza, dzięki staraniom związkowców, możliwe będą także podwyżki indywidualne. Dostaną je osoby, które zarabiają najmniej. Ponadto część pracowników firmy otrzyma podwyżki uznaniowe, o przyznaniu których zdecydują przełożeni.

Alstom ZWUS w Katowicach produkuje systemy oraz urządzania sterowania i zabezpieczania ruchu kolejowego. Spółka zatrudnia niespełna 1000 osób.

aga
źródło foto: pixabay.com/CC0