Podwyżki w Transbudzie i Power Progress

Od 200 do nawet 500 zł brutto wzrosły płace zasadnicze już blisko 120 kierowców z  firm Transbud-Katowice i Power Progress w Katowicach. Podwyżki mają charakter indywidualny, ale w ich uzyskaniu pomogli związkowcy z zakładowej Solidarności.

Od kilku miesięcy związkowcy zachęcają członków Solidarności, by zwracali się do pracodawcy o indywidualne podwyżki płac. Do tej pory wszystkie wnioski kierowców o wyższe pensje rozpatrzone zostały pozytywnie. „Starzy” kierowcy dostali od 400 zł do 500 zł brutto podwyżki, a młodsi stażem zarabiają więcej od 200 zł do 300 zł brutto.

Związkowcy podkreślają, że co roku negocjują z pracodawcą również zbiorowe podwyżki wynagrodzeń dla pracowników. – W tym roku wpadliśmy na pomysł, że będziemy namawiać członków naszego związku, aby również indywidualnie wnioskowali o podwyżki. Dzięki temu mają szansę na jeszcze większy wzrost wynagrodzeń – mówi Jan Dudek, przewodniczący zakładowej Solidarności.

Spółki przewozowe Transbud- Katowice i Power Progress wchodzą w skład grupy kapitałowej JAS-FBG. Łącznie zatrudniają blisko 250 pracowników. Realizują przewozy międzynarodowe na terenie większości krajów Unii Europejskiej.

bea