Solidar Śląsko Dąbrow

Podwyżki płac w Constantia ColorCap w Jejkowicach

Średnio o 900 zł brutto wzrosną od stycznia zarobki w firmie Constantia ColorCup w Jejkowicach. Porozumienie gwarantujące pracownikom spółki wzrost płac w tej wysokości przedstawiciele „Solidarności” i pracodawcy podpisali 12 grudnia.

– Możemy mówić o sporym sukcesie, bo kwota wynegocjowanych przez nas podwyżek jest dwukrotnie wyższa od tej, którą proponował pracodawca – mówi Dawid Brożek, przewodniczący „Solidarności” w firmie Tenneco Silesia w Stanowicach, która zrzesza również pracowników Constantia ColorCap w Jejkowicach. – Dążyliśmy do tego, by progi zarobkowe w spółce utrzymane zostały na poziomie zbliżonym do obecnego. Chodziło głównie o to, by przyszłoroczny wzrost płacy minimalnej nie doprowadził do spłaszczenia wynagrodzeń pracowników nowo zatrudnionych i tych z dłuższym stażem – dodaje przewodniczący. Jak wyjaśnia, podwyższenie wynagrodzeń średnio o 900 zł brutto, oznacza, że miesięczne zarobki w firmie wzrosną o 14,6 proc. Podwyżka ta obejmuje zarówno wzrost stawki zasadniczej, jak i miesięcznej premii wydajnościowej.

Constantia ColorCap należy do austriackiej grupy Constantia Flexibles, która z kolei wchodzi w skład holdingu Constantia Packaging AG – producenta opakowań dla sektora spożywczego i
farmaceutycznego. W Jejkowicach zatrudnionych jest niespełna 200 osób.

aga
źródło foto: pixabay.com/CC0