Solidar Śląsko Dąbrow

Podwyżki w rybnickim samorządzie

Od 1 stycznia przyszłego roku wynagrodzenia wszystkich pracowników zatrudnionych w instytucjach podległych prezydentowi Rybnika wzrosną o 218 zł brutto – to najważniejszy zapis porozumienia podpisanego przez Solidarność z przedstawicielami władz miasta.

Podczas negocjacji ustalono również, że nagroda z okazji obchodzonego 10 maja Dnia Pracownika Gospodarki Komunalnej w 2016 roku wyniesie 400 zł brutto. Nagrodę, podobnie jak podwyżki wynagrodzeń, otrzymają wszyscy pracownicy zatrudnieni w rybnickich instytucjach samorządowych.

Leszek Moń, przewodniczący Międzyzakładowej Komisji Koordynacyjnej NSZZ Solidarność Pracowników Samorządowych i Służb Publicznych Miasta Rybnika podkreśla, że chociaż wynegocjowane kwoty podwyżek nie są wysokie, to z pewnością będą odczuwalne dla pracowników, szczególnie tych najmniej zarabiających zatrudnionych w Zarządie Zieleni Miejskiej czy w Rybnickich Służb Komunalnych.

Negocjacje płacowe w rybnickim samorządzie odbywają się zawsze pod koniec roku kalendarzowego. Podczas ubiegłorocznych rozmów ustalono, że od 1 stycznia 2015 roku podwyżki wyniosą 100 zł brutto. – W ten sposób gwarantujemy pracownikom może niewielki, ale systematyczny wzrost płac – dodaje Leszek Moń.

Międzyzakładowa Komisja Koordynacyjnej NSZZ Solidarność Pracowników Samorządowych i Służb Publicznych Miasta Rybnika zasięgiem swojego działania obejmuje 9 instytucji, w których zatrudnionych jest ok. 2 tys. ludzi.

aga
źródło foto:pixabay.com

 

Dodaj komentarz