Solidar Śląsko Dąbrow

Podwyżki w jaworznickim ośrodku

Średnio o 100 zł brutto więcej zarabiać będą od 1 stycznia 2016 roku pracownicy Ośrodka Profilaktyki Uzależnienia od Alkoholu oraz Pobytu Nietrzeźwych w Jaworznie. To efekt porozumienia płacowego podpisanego przez dyrekcję ośrodka i zakładową Solidarność.

Zakładowa organizacja NSZZ Solidarność rozpoczęła działaność w jaworznickim ośrodku w zeszłym roku. – Założyliśmy związek m.in. ze względu na niskie pensje. Ludzie wreszcie mają swoją reprezentację, która dba o ich zarobki i warunki pracy – mówi Anna Warzecha, przewodnicząca zakładowej Solidarności.

Jednym z pierwszych sukcesów organizacji było wynegocjowanie z pracodawcą podwyżek płac w wysokości od 500 do 600 zł brutto, które weszły w życie w kwietniu tego roku. Teraz od stycznia pensje wzrosną o 100 zł.  Zakładowa Solidarność ma zamiar w przyszłym roku przystąpić do rozmów o kolejnym wzroście wynagrodzeń. – Jeszcze daleka droga do tego, by nasze pensje osiągnęły przyzwoity poziom. Obecnie pracownicy ośrodka za swoją ciężką pracę dostają średnio 1500 zł na rękę – podkreśla przewodnicząca.  

bg
źródło foto:pixabay

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.