Solidar Śląsko Dąbrow

Podwyżki w PKM Katowice

16 października związkowcy z PKM Katowice podpisali porozumienie płacowe z przedstawicielami zarządu firmy. Podwyżki wejdą w życie 1 listopada.
 
Jak poinformował Józef Kuśmierczyk, przewodniczący zakładowej „Solidarności”, stawki godzinowe kierowców i mechaników wzrosną o 1 zł brutto, natomiast miesięczne wynagrodzenia pracowników administracyjnych będą wyższe o 170 zł brutto. – Było to absolutne minimum, które byliśmy w stanie zaakceptować. Początkowo zarząd proponował 50 groszy na godzinę, co zostało odrzucone przez pracowników jako propozycja wręcz upokarzająca. Po długich rozmowach  pracodawca przystał na dwukrotnie wyższe podwyżki, czyli podniesienie stawek godzinowych o 1 zł – podkreśla przewodniczący.
 
Józef Kuśmierczyk dodaje, że żądanie podwyżek  było dodatkowo uzasadnione tym, że pracodawca nie zgodził się na przyznanie pracownikom premii za pracę podczas pandemii COVID-19. Strona związkowa  jeszcze latem wystąpiła o wypłacenie takiej gratyfikacji załodze, wskazując, że podobne nagrody były wypłacane w innych przedsiębiorstwach komunikacyjnych w regionie.
 
PKM Katowice zatrudnia niespełna 800 osób.
 
ak
źródło foto:flickr.com/CC BY 2.0/Janusz Jakubowski
 

Dodaj komentarz