Podwyżki płac w Saint-Gobain

Od 1 stycznia 2018 roku wzrosną płace zasadnicze w spółce Saint-Gobain Construction Products Polska w Gliwicach. Podwyżkę w wysokości co najmniej 200 zł brutto dostaną wszyscy pracownicy firmy. To efekt porozumienia zawartego 4 grudnia pomiędzy zarządem spółki a zakładowymi organizacjami związkowymi.

O zwiększenie płac całej załodze zwróciła się do pracodawcy strona związkowa. W trakcie negocjacji związkowcy podkreślali, że w ubiegłych latach podwyżki otrzymała tylko część pracowników firmy. – Przestrzegaliśmy pracodawcę, że ludzie, którzy są pomijani podczas przyznawania podwyżek, po prostu zaczną odchodzić do innych zakładów. Ostatecznie zarząd zdecydował się na przyznanie podwyżek w tej samej wysokości wszystkim pracownikom – mówi Bogusław Superat, przewodniczący zakładowej Solidarności. Dodaje, że strony ustaliły też, iż po podsumowaniu wyników spółki w 2017 roku, wyróżniającym się pracownikom zostaną przyznane dodatkowe podwyżki indywidualne

Oprócz wzrostu płac strony uzgodniły też, że środki wypłacane pracownikom z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych z okazji Świąt Bożego Narodzenia będą wyższe niż przed rokiem. Średnio będzie to 600 zł brutto dla pracownika, czyli o 100 zł więcej niż w zeszłym roku.

Gliwicka spółka Saint-Gobain Constrction Products Polska zatrudnia około 300 pracowników. Firma produkuje wełnę mineralną.

bg
źródło foto:pixabay.com/CC0