Podwyżki płac w Miasteczku Śląskim i w Zbrosławicach

200 zł brutto podwyżki otrzymają wraz z wypłatą za maj pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miasteczku Śląskim. Wyższe wypłaty wypłacone zostaną im z wyrównaniem od kwietnia. Porozumienie w tej sprawie podpisali z pracodawcą związkowcy z Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność ze Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach.

Jak informuje Elżbieta Susek, przewodnicząca MOZ w tarnogórskim starostwie, związek w ośrodku pomocy społecznej w Miasteczku Śląskim funkcjonuje dopiero od niespełna trzech miesięcy. – Teraz pracownicy MOPS przekonali się, że utworzenie związku w placówce to był bardzo dobry ruch. To pierwsze podwyżki w ich ośrodku od czterech lat – mówi przewodnicząca.

Oprócz podwyżek pracownicy MOPS mogą się też spodziewać nagrody z okazji Dnia Pracownika Socjalnego. – Na ten temat prowadzimy rozmowy z burmistrzem. Jak na razie wszystko jest na dobrej drodze. Liczymy, że uda nam się wynegocjować po 1200 zł brutto dla każdego pracownika – informuje przewodnicząca.

Reprezentanci MOZ NSZZ Solidarność Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach wynegocjowali też podwyżki dla pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbrosławicach. Podobnie jak w MOPS w Miasteczku Śląskim  wynagrodzenia zasadnicze pracowników ośrodka wzrosną o ok. 200 zł brutto.

Tarnogórska organizacja Solidarności objęła swoim zasięgiem ośrodek w Zbrosławicach trzy lata temu. – Od tego czasu co roku negocjujemy wzrost płac dla załogi ośrodka. Najwyższe, na poziomie 350-400 zł brutto, udało nam się wywalczyliśmy podczas pierwszych negocjacji w 2011 roku. Później każdego roku płace pracowników systematycznie rosły o około 200 zł brutto – mówi Elżbieta Susek.

bea